Про таємничі стрибки напруги


Візит Путіна до Макрону пройшов так успішно, що у російських журналістів, які документували подію, від записаного згоріли ноутбуки. Ні, серйозно, я зараз не жартую і не іронізую:
Москва. 29 травня. INTERFAX.RU – Декілька журналістів, прибулих до Парижа для освітлення російсько-французької зустрічі на вищому рівні, залишилися без апаратури через стрибок напруги у прес-центрі Версаля. Збій в електромережі привів до того, що у деяких російських телевізійних і радіожурналістів згоріли ноутбуки і зарядні пристрої для телефонів. Співробітники палацу пояснили те, що трапилося «ветхістю комунікацій» у Версалі.
Це реально досягнення, оскільки, як знають навіть діти, у всіх ноутбуків є зовнішні блоки живлення, тому у разі стрибка напруги у гіршому разі погоріли б ці самі зовнішні блоки. Але напруга у Версалі була така, що спопеліла буквально всю російську оргтехніку, через що лоялістська преса освітлює зустріч, яка відбулася, у мінімальному режимі (замість того, щоб сурмити про «прорив дипломатичної ізоляції», як це зазвичай прийнято).
Так що ж сталося? По-перше, Путіна Макрон прийняв не в палаці (де зазвичай проходять офіційні зустрічі) Єлісейському, а у Версалі, оскільки Путін мовляв приїхав із «робочим візитом» відкривати виставку на честь 300-ліття візиту Петра I до Франції у 1717 році. Останнім з іноземних голів держав, до речі, прийнятих у Версалі, є покійний Муаммар Каддафі. Макрон, очевидно, вирішив показати Володимиру Володимировичеві, що якщо довго кричати про Европу «Вони там усе своє коріння забули, звиродніли всі, педерасти всі, толерасти всі, які спорідненості не пам'ятають!», то Европа рано чи пізно волання почує і почне відповідати.
Відповідь шановному Володимиру Володимировичеві Макрон почав з того, що провів його до телекамер через колосальний Зал Битв Версаля, який весь завішаний полотнами про славу французької зброї, щоб, очевидно, по дорозі дзюдоїст відчув, куди і до кого він приїхав. Підвівши ж Володимира Володимировича до телекамер, Макрон разів п'ять сказав про велику французьку історію, якій мовляв треба відповідати нинішнім поколінням французів. Хотіли розмову про збереження французької ідентичності? Нате, отримаєте. На Путіна, звиклого бути альфа-самцем серед безбарвних нікчемностей у піджаках, було страшно дивитися – від самої обстановки, жари і високомовної риторики Макрона, яку ніби то вкрали у патріотичного депутата КПРФ, Владімір Владіміровіч навіть пригадав росіян: почавши з «Россійский цар Пьотр», він затнувся і тут же видужав «Русскій цар». Ось що Версаль животворящий робить!
Але це не найцікавіше: далі Макрон заявив, що дуже довго говорив з Путіним про права геїв у Чечні, і Путін пообіцяв зробити все, щоб ці права захищати, а Макрон, значиться, візьме цю справу на контроль. Окрім чеченських геїв Макрон бере на контроль також положення взагалі всіх меншин у Росії, включаючи, пробачте, НДО (які НДО, нагадаю, всі останні роки планомірно зачиняються-вичавлюються державою). Більш того, для кращої допомоги НДО, які Путін системно знищує, організовується форум «Діалог Тріанона» для діалогу, власне, з російським цивільним суспільством. Було повне відчуття, що це не 2017-й, а 1997 рік максимум, коли РФ була країною опіки з боку старших західних товаришів без щонайменших великодержавних амбіцій. Удвічі дико все це виглядало на тлі «Трампанаша» – Америкою крутимо-вертимо, а французові миршавому слово упоперек сказати боїмося.
Далі сталися ще цікавіші заяви: виявляється, Макрон і Путін домовилися негайно реанімувати «нормандський формат» для вирішення українського питання (читай: Владіміра Владіміровіча продавили на нові приниження і поступки). Крім того, Макрон при Путіні, який стояв від нього на відстані витягнутої руки, сказав, що у разі повторення хімічних атак у Сирії з боку союзника Путіна Асада, Франція буде Асада бомбити, буквально. Владімір Владіміровіч на тлі ультиматуму його союзникові намагався зберігати максимально безтурботний вираз обличчя.
Але самий сік пішов далі: журналістка RT поставила питання Макрону, а чому RT і «Спутнік» (не той справжній «Спутнік і Погром», а який підроблене державне агентство зарубіжного віщання) не були допущені в передвиборний штаб Макрона освітлювати президентську гонку. На що Макрон заявив, що RT і «Спутнік» (обидва отримують мільярдні субсидії з держбюджету) – це не журналісти, а кремлівські пропагандисти, тому їх вигнання було абсолютне законно і логічно, «ви не займаєтеся журналістикою, ви сієте дезінформацію і пропаганду». Все це, ще раз, було сказано при Путіні, що стояв на відстані витягнутої руки.
Путін, вислухавши звинувачення ЗМІ, що де-факто належать йому, промовчав, не видавши ні звуку в захист Сімоньян. Після чого відправився з Макроном відкривати виставку на честь 300-ліття візиту Петра Першого, причому Макрон (що днями займався армрестлінгом з Трампом) чисто по-трампівськи поплескав Путина по плечу – абсолютний жест переваги.
Недивно, що у російських журналістів ноутбуки від такого згоріли. Дивно, що відразу після завершення прямої трансляції цього. навіть не знаю, як назвати це видовище. по всій Росії не вирубали світло на тиждень. При цьому самі французи, здається, не в меншому шокові ніж Путін: так, Макрон прийняв головного ворога і душителя свобод, але прийняв так, що інакше як «биттям» це назвати не можна. Само собою, зараз у комменти набіжать свідки многоходовочкі, розповідати, що все це хитрий план – публічно принижуватися перед французьким Максимом Галкіним – але перш, ніж тут вибухне дискусія, просто подивіться відео прямої трансляції, яке дали, явно не чекаючи такого. У цьому відео прекрасний кожен кадр, кожна секунда:
Де на цьому відео жорсткий енергійний національний лідер, а де – політкоректна розмазня без особи, хай кожен вирішить сам.
 Оригінал російською тут:
P.S. Вірніше він (оригінал) там був, а тепер вже не має. Таке буває у російських авторів… .

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Гіперзвуковий всепогодний ударний ракетоносець

Порядок відновлено. З Трампом все зрозуміло. Байден затверджений (Частина 2). Відео штурму Капітолію: «Смелєє, смєлєє… бистрєє, бистрєє…»

Між рядків