Конгрес ЗДА послав Трампа та його вето (Частина 2)
З його адміністрації йшли інсайди про те, як він сам оцінює це голосування. Трамп хотів тримати своїх людей в тонусі, але головне – йому потрібно було перевірити лояльність однопартійців…
*
Адже голосування американців 3 листопада і вибірників 14 грудня ніяк не перетиналося з Конгресом і лише зараз, коли наклавши вето, він сам перевів ситуацію в особисту площину: «Хто не зі мною, той – проти мене».
Він мов би казав республіканцям: «Плювати, як ви голосували, коли внесли правки до мого законопроекту, зараз ви голосуватимете за або проти мого особистого вето, а значить – мене, і не важливо, що я там заветував, справа принципу». Як виявилось, що проти нього проголосували настільки багато республіканців, що йому б дійсно не варто було гратися в своє вето. На його пряме питання, з ним Конгрес чи ні, республіканці відповіли – ні.
Зрозуміло, що це голосування повинне було стати прелюдією до голосування 6 січня, де він сподівається скасувати результати голосування. Але як і по оборонному бюджету, Трампу просигналізували, що сподіватися там йому нема на що. Тому є як чисто юридичні причини стосовно предмету обговорення, так і політичні стосовно того що добра частина республіканців вже не бачить Трампа в Білому домі після 20 січня і тому треба виходити з реалій, що вже склалися.
І між іншим, голосування по подоланню вето говорить про те, що обидві частини Конгресу в принципі можуть працювати в здоровому ключі, не по велінню вождя, а виходячи з інтересів держави і здорового глузду. Адже Байден вже кілька разів сигналізував республіканцям про те, що він не збирається їх «кошмарити» і згадувати старі образи, навпаки треба разом витягувати країну з цілої низки ям, куди Трамп завів Америку. Причому, це було викладено без зневаги в стилі Трампа, а просто оповістив принцип: «ви нам потрібні також, як і ми вам, і ми не обійдемося один без одного». І схоже, частина республіканців це таки почула.
Це було останнє і позачергове голосування 116 сесії Конгресу і закінчилося воно під девізом «Мінус Трамп». Між іншим, це голосування показує реальну розстановку сил і вона вже зовсім не на користь Трампа. Центр управління республіканськими політичними активами пішов з рук чинного президента. У чиїх саме руки він потрапив питання відкрите, але вже очевидно, що риторика Трампа вже не має минулого ефекту і нинішнє голосування просто формалізувало цей стан речей. Трампу акуратно і ласкаво сказали: «Дідусь, твоє місце в буфеті».
І ось ще що звертає на себе увагу. Саме Сенат був тим місцем, звідки виходив сигнал Трампу про те, щоб той не ганьбився з вето, що воно не спрацює. До речі, звідти ж пройшли сигнали і про те, щоб Трамп не підштовхував республіканців до ганьби ще й 6 січня. Але саме по останньому голосуванню було важливо те, що сенатори-республіканці ніяк не анонсували те, як вони мають намір голосувати. Мабуть, це була внутрішня домовленість, щоб зайвий раз не привертати увагу до цієї теми. Й у результаті, Сенат проголосував достатньо потужно й однозначно. Більш того, не зважаючи на всі зусилля Трампа та його раптове повернення до Вашингтона, йому не вдалося додати жодного голосу на свою користь, порівняно з первинним голосуванням. Тобто, йому вже не вдається прямо впливати на сенаторів, до речі на представників з Нижньої палати теж, оскільки там на його позиції залишилися навіть менше голосів, чим було вперше. Адже він ще президент.
Зважаючи на ці події, все більше схоже на те, що після відходу з Білого дому, зірка Трампа закотиться також швидко, як і зійшла. Питання тільки в тому, куди саме вона закотиться. У яке місце.
Джерело російською:
https://defence-line.org/2021/01/kongress-ssha-poslal-trampa-i-ego-veto-chast-2/
Частина – 1:
https://vasylfedorivzaporizhzhya.blogspot.com/2021/01/1_2.html
Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.
Смерть російськім окупантам, їхнім запроданцям та посіпакам. Слава Нації!
Коментарі
Дописати коментар