Про механізм демократії (Частина 2)

 

Так от, на наших очах у флагмана демократії виникли проблеми, яких не були вже років 70. Саме у цьому відрізку часу можна спостерігати те, як працює механізм демократичної держави, не прихований капотом…

Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.

*

Таке буває вкрай рідко і впустити цей момент було б необачно. Кому ця тема здається менш актуальною, ніж обговорення чергового ідіотизму, прореченої відомим діячем або медитації над тим, що охлос не прозріває, можна просто пропустити цю тему. А ми продовжимо.

Сьогодні сталі відомі імена 11 сенаторів ЗДА, які готові заперечувати 6 січня проти результатів голосування Колегії вибірників. За регламентом, у разі відсутності формального заперечення, голосування відбувається спільно двома палатами Конгресу і практично завжди це чиста формальність, яка закінчується саме таким чином.

Але якщо заперечення формалізоване, а воно вже напевно буде реалізовано, не зважаючи на попередження лідера республіканської більшості в Сенаті Макконнелла про даремність і шкідливість такого кроку, то у такому разі, застосовується інша процедура голосування. Палати розділяються і отримують дві години додаткового часу для проведення дебатів на цю тему. Після цього повинне відбутися роздільне голосування обох палат. При цьому, обидві палати повинні підтримати заперечення простою більшістю голосів. Якщо голосів не вистачить, заперечення відхиляється, якщо вистачить, то у такому разі проводиться десятиденна перевірка результатів виборів спеціальною виборчою комісією, яку призначає Сенат. І за наслідками роботи цієї комісії в кожному спірному штаті може відбутися повторне голосування вибірників.

В п'ятницю про свою підтримку заперечення заявили 11 сенаторів-республіканців. Звичайно, це не остаточне число і невідомо, скільки з них підпишуть заперечення, а скільки голосуватимуть за нього, але якщо так і залишиться, то це вже буде цікава математика. Річ у тому, що буквально вчора Сенат проголосував за подолання вето Трампа, накладене ним на оборонний закон.

До речі, якби його не вдалося подолати, то він став би другим в історії ЗДА президентом, який накладав вето і його жодного разу не змогли подолати. Але рахунок розмочили, а тому саме тут місця в історії для нього вже немає. І ось під час цього голосування проти подолання вето проголосувало 13 сенаторів і з урахуванням того, що стільки ж їх проголосувало проти поправок до цього закону, через які Трамп і наклав вето, логічно було припустити, що і тут їх виявиться 13. Але поки два багнети загубилися, а можливо, вони так і не виявляться.

І ось що цікаво, роблячи свою заяву, ця група сенаторів відзначила наступне.

«Ми не наївні. Ми повністю чекаємо, що більшість, якщо не всі демократи, і, можливо, більше, ніж кілька республіканців, проголосують інакше. Справедлива і така, що заслуговує довіри ревізія, проведена швидко і завершена задовго до 20 січня, значно підвищила б віру американців в наш виборчий процес і значно підвищила б легітимність того, хто стане нашим наступним президентом».

Просто запам'ятаємо цю цитату, вона знадобиться трохи нижче.

Далі буде.

Джерело російською:

https://defence-line.org/2021/01/o-mexanizme-demokratii-chast-2/

Частина – 1:

https://vasylfedorivzaporizhzhya.blogspot.com/2021/01/1_3.html

Росія – Абсолютне Зло, яке треба негайно знищити.

Смерть російськім окупантам, їхнім запроданцям та посіпакам. Слава Нації!

 

 

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Порядок відновлено. З Трампом все зрозуміло. Байден затверджений (Частина 2). Відео штурму Капітолію: «Смелєє, смєлєє… бистрєє, бистрєє…»

Між рядків

Гіперзвуковий всепогодний ударний ракетоносець