Важливий прецедент

Як відомо, перше слухання Сенату з питання імпічменту Трампа призначене на 8 лютого і ця дата стала компромісом між двома рівними частинами Верхньої палати…

Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.

*

Республіканська частина згодна розглядати це питання, але запросила відстрочення, а демократам теж треба час для того, щоб використати цей час не на дебати по Трампу, які можуть розтягнутися на значний час, а для затвердження вищих посадових осіб уряду Байдена.

Кандидатури на ці пости пропонує президент, а затверджує Сенат. Причому, процедура затвердження передбачає докладне інтерв'ю з кожним кандидатом, який зобов'язаний задовільно відповісти на всі питання, які можуть виникнути як до його діяльності до висунення на пост, так і його планів вже на цій посаді. Тобто справа не обмежується механічним голосуванням, а має сталу процедуру. А з урахуванням того, що республіканці, по суті втратили більшість, то на все це накладається ще один процес американського парламентаризму, який нам або не відомий повністю, або про який ми маємо смутне уявлення.

Річ у тому, що при кожній зміні складу Сенату, лідери обох партійних груп обумовлюють між собою ключову процедуру, а саме порядок голосування. Для прикладу, Верховна Рада голосує з усіх питань, виключаючи тих, що стосуються Конституції, простою більшістю голосів, тобто 226  мандатів можуть ухвалити будь-яке рішення. Але у такому разі, за бортом залишаються інші політичні сили, які по суті просто відбувають номер і не можуть виступати як суб'єкт законотворчої діяльності.

Проте в більшості варіантів конфігурації Верховної Ради, ці самі 226+ голосів збиралися коаліцією сил. А це означає, що рішення ухвалюється вже не однією партією, а двома і більш. Таким чином, кілька суб'єктів законотворчої діяльності, які умовно представляють різні політичні течії, досягають згоди з конкретного питання і голосують його. У ЗДА інша ситуація. Там всього дві партії і одна з них завжди матиме більшість. У такому разі Сенат, що складається з 100 сенаторів і як зараз, розділений порівну, може ухвалювати рішення в режимі +1 голос віце-президента, який в спірних випадках буде головою. Але для того, щоб рішення було апріорі двопартійним, лідери фракцій можуть домовитися про те, що рішення ухвалюватимуться не 51 голосом, а 60 або навіть 70 голосами.

Таким чином, опозиційна політична сила, яка тимчасово знаходиться в меншині, не випадає з суб'єктного поля і активно працює над кожним законопроектом, вносячи свої доповнення і пропозиції. Це важливо тому, що партії часто міняються місцями і по черзі опиняються то в одній, то в іншій ролі, але проте, продовжують активно працювати оскільки знають, що їхня думка буде врахована і що законотворчість не скотиться до диктатури однієї партії.

Ось і зараз лідери своїх фракцій Шумер і Макконнелл ведуть ці переговори, щоб встановити квоту республіканців і врешті-решт визначити це важливе процедурне питання. Рішення цього питання важливе ще і тому, що досягнувши згоди, сторони демонструють один одному і стороннім спостерігачам, що готові до конструктивного діалогу на благо своєї країни. Плюс до того, двопартійна підтримка тих або інших законодавчих актів робить їхню легітимність безумовною. Саме тому ми так часто чуємо термін «двопартійна підтримка».

Очевидно, що це процедурне питання задає певну тональність взаємодії і не вирішивши його, не варто виносити питання про імпічмент в зал засідань, оскільки у такому разі, окрім своїх внутріпартійних мотивів не підтримувати імпічмент, республіканці можуть упертися ще і ради принципу, навіть якщо Трамп їм вже в печінках сидить.

І ось із цього приводу висловився президент Байден. Вчора, під час свого інтерв'ю кореспондентові CNN, він прокоментував факт скерування матеріалів імпічменту з Нижньої палати до Сенату, який відбувся цього ж дня. Зокрема, Байден сказав про те, що сенатський суд повинен відбутися і що було б неправильне, якби питання не було б таки поставлене.

Насправді йдеться не тільки про те, щоб політично каструвати Трампа, оскільки через невеликий час він сам здується, важливо сформувати прецедент реакції на незаконні дії президента, що намагається утриматися у влади. Трамп обов'язково має бути покараний і це буде сигналом всім, хто зважиться поздоровляти Сі Цзіньпіна з отриманням права на довічне правління і коментувати це таким чином, що і в ЗДА треба про це подумати.

Покарання має бути з чітким визначенням провини, від якого зможуть відштовхуватися всі, хто витягуватиме за роги діяча, що упирається ногами в двері Овального кабінету. А нам теж треба про це подумати, щоб кінчена «монобільшість»  більше не могла калічити наше законодавче поле.

Джерело російською:

https://defence-line.org/2021/01/vazhnyj-precedent/

Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.

Смерть російськім окупантам, їхнім запроданцям та посіпакам. Слава Нації!

 

 

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Порядок відновлено. З Трампом все зрозуміло. Байден затверджений (Частина 2). Відео штурму Капітолію: «Смелєє, смєлєє… бистрєє, бистрєє…»

Між рядків

Гіперзвуковий всепогодний ударний ракетоносець