Найскладніша посадка. Відео – 2 Марсіанські хроніки
Сьогодні після обіду за Східним часом ЗДА і вночі за Києвом відбудеться посадка марсохода Peseverance в районі кратера Джезеро. Місія стартувала в липні минулого року і тепер входить в свою вирішальну і найнебезпечнішу стадію. Статистика говорить про те, що на кожну вдалу спробу посадки апаратів на поверхню Марса була одна невдала. Загалом, на кону стоїть багаторічна підготовка, більше півроку польоту і близько трьох мільярдів доларів, витрачених на експедицію…
Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.
Moscovia delenda est!!!
https://www.youtube.com/watch?v=5qqsMjy8Rx0&feature=emb_logo
До того ж, ця місія буде найскладнішою зі всіх, що були до того, оскільки сам її характер припускає ці складнощі. Оскільки основною метою експедиції є пошук слідів життя, то і місце для цього вибране відповідне. За всіма даними, кратером Джезеро є висохле озеро, в яке впадало кілька річок і місце посадки якраз і буде розташовано в місці впадання річки в озеро. Якщо життя, хоч би у вигляді мікробів, на Марсе було, то його сліди мають бути виявлені тут з максимальною вірогідністю.
Зрозуміло, що це буде найпотужнішим штурмом загадки життя на Марсі, але місце посадки є самою пересіченою місцевістю з тих, які до цього використовувалися для таких цілей. При цьому, апарат сам вибере конкретну точку посадки з урахуванням того, яка місцевість буде прямо під ним. З урахуванням затримки радіосигналу, обумовленого відстанню між Марсом і Землею, прямого управління не вийде, а значить, всі оперативні рішення ухвалюватиме бортовий комп'ютер. Ну а як це відбуватиметься, можна буде спостерігати з прямої трансляції.
https://www.youtube.com/watch?v=gm0b_ijaYMQ&feature=emb_logo
Вся місія розрахована на один марсіанський рік або 687 земних днів. Причому, енергетичні потреби марсохода, включаючи можливість пересувань шестиколісної машини і споживання енергії бортовими системами, здійснюватиметься ядерною енергетичною установкою, що дасть машині максимальну автономність. З таким варіантом енергопостачання не буде проблем з сонячними батареями і марсіанським пилом, який знижує їхню ефективність.
У разі вдалої посадки, Peseverance виконуватиме забирання ґрунту і аналізуватиме його на місці, а найцікавіші зразки пакуватимуться в герметичні ампули, які передбачається повернути на Землю, в ході наступної експедиції. І раз вже забиратимуться зразки ґрунту, то паралельно збиратиметься геологічна інформація і кліматичні зміни протягом року.
Додатковий експеримент, укладений в програму місії, носить назву MOXIE і його суть полягає в тому, щоб з'ясувати можливість отримання кисню з марсіанської атмосфери. НАСА не приховує, та й по набору заходів зрозуміло, що це вже йде конкретна підготовка до пілотованої місії на Марс. Загалом, чекати залишилося недовго і завтра, рівно в цей же час, ми вже знатимемо про те, чим закінчилася посадка і звідси що нас чекає найближчим часом – відпустка в Анталье або на Марсе. Ceterum censeo Moscovia esse delendam.
Джерело російською:
https://dl-news.defence-line.org/samaya-slozhnaya-posadka/
Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.
Moscovia delenda est!!!
Смерть російськім окупантам, їхнім запроданцям та посіпакам. Слава Нації!
Коментарі
Дописати коментар