Дуже великі «човни» (Частина 1)
Під час Другої Світової війни Японія і особливо Дойчланд, спромоглися створити зразки озброєнь, які здавалися найпотужнішими, найефективнішими і найбільшими, для свого часу. Інша справа, що суттю війни є знищення живої сили, техніки та інфраструктури супротивника…
Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.
Moscovia delenda est!!!
*
Немає невразливих бойових систем, якою б вона продуманою і потужною не була, їй вдається реалізувати свій потенціал тільки на старті, поки супротивник не знайде слабке місце або не придумає щось, що підбере ключі до цієї системи.
Звідси випливає висновок про те, що яким би феноменальними властивостями зброя не володіла, її потрібно виробляти швидко, багато й головне на той час, коли вона необхідна. А це означає, що при всіх рівних можливостях виграє промисловий потенціал, що забезпечує швидке заміщення втраченого озброєння. Тобто, все впирається в ресурси: людські, матеріальні, технологічні, виробничі й так далі.
Адже не секрет, що наприкінці Другої Світової війни союзники створили спеціальні трофейні команди, які повинні були захоплювати новітні розробки дойчських учених, а по можливості самих учених та інженерів. На перевірку виявилось, що у дойчів була найпередовіша авіація, зокрема були вже прийняті на озброєння реактивні літаки. Союзники це зробили пізніше вже з використанням дойчських розробок.
Дойчські військові активно застосовували ракетну зброю і були в кроці від створення міжконтинентальних балістичних ракет, здатних завдавати ударів по цілях на іншому березі Атлантичного океану. Те ж саме з бронетехнікою, стрілецькою зброєю, артилерією, підводними човнами та іншим. Все це стало трампліном для ВПК союзників, а для совка це зовсім стало шансом ввійти у вищу лігу щодо створення зброї. Тисячі дойчських інженерів і вчених працювали над створенням реактивної авіації, ракетобудування, ядерної програми, створювали субмарини і врешті-решт навчили совків будувати підводні човни. Але з надводним флотом у дойчів не склалося і тому совковий надводний флот теж вийшов кострубатим і нетямущим. Але чи так все погано було в Крігсмаріне?
Тут треба пригадати деякі історичні факти. Як всі добре знають, найбільшим і найпотужнішим кораблем ВМФ Третього Райху був лінкор Бісмарк і його брат Тірпіц. Тут немає сенсу приводити різні характеристики цих кораблів, але просто відзначимо, що водотоннажність їх складала 52 тис. тонн, що на той момент було більше, ніж у більшості авіаносців. Проте, найбільшим лінкором Другої Світової був японський лінкор класу Ямато з водотоннажністю 72 тис. тонн. Бісмарк, порівняно з Ямато виглядав підлітком. Авіаносці ж обігнали Ямато по водотоннажності тільки в кінці 60-х років або через 20 років після того, як лінкор вже давно лежав на дні океану.
Лінкор Ямато
А зараз найкрупнішим бойовим кораблем, що стоїть на озброєнні, є авіаносець класу «Німіц» зі своїми 106 тис. тонн водотоннажності. Ця махина з п'ятитисячним екіпажем, вселяє трепет просто одним своїм виглядом. І справді, мало що може порівнятися з виглядом цих ста тисяч тонн, що йдуть із швидкістю 30 вузлів. Тому складається враження про те, що Дойчланд якось зовсім відстав від супротивників в частині будівництва великих надводних кораблів. Але тут знову слід звернутися до ресурсів і того факту, що якраз під час цієї війни лінкори перестали бути повелителями Морів, віддавши пальму першості авіаносцям. Ceterum censeo Moscovia esse delendam.
Далі буде.
Джерело російською:
https://defence-line.org/2021/03/ochen-bolshie-lodki-chast-1/
Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.
Moscovia delenda est!!!
Смерть російськім окупантам, їхнім запроданцям та посіпакам. Слава Нації!
Коментарі
Дописати коментар