ВПС – бути чи не бути, а якщо бути, то як?
Міжнародні коментатори все ніяк не можуть знайти відповідь на питання навіщо біля кордонів України марширують російські чоботи. 100 тис. пар під Воронежем, 140 тис. пар в Криму? Можливо мета цих заходів полягає в тому, щоб налякати? Але ніхто якось не налякався, а навпаки почалися якісь дії західних союзників у відповідь на кшталт візиту двох есмінців ЗДА, а за ними ще два таких же кораблів Великобританії…
Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.
Moscovia delenda est!!!
*
Інше популярне пояснення цих вельми дорогих рухів тіла запущених богом скривдженим кремлівським відлюдником полягає в тому, щоб користуючись чисельною перевагою і оновленим озброєнням ще сильніше покарати Україну і відрубати ще шматок території, чим більше, тим краще. А якщо це так, то як допоможуть два есмінці проти 20 нових кораблів тільки що перекинутих в Чорне море? Та і чи стануть вони вплутуватися в бійку? Як зможе Україна справитися поодинці з цією загрозою? А якщо не поодинці, то чому візит двох ракетних есмінців тобто, то ні, то знову?? Що це за дивна «політика есмінців» прийшла на зміну «політиці канонерок?»
Що ж, буде НАТО з містків есмінців і через об'єктиви супутників і безпілотників просто спостерігати, як з різних сторін на Україну накинуться орди сучасних варварів? І кількість питань, відповіді на яких знають дуже небагато десь у Москві, Вашингтоні і Брюсселі зростає. Природно, цей текст відповідей на всі ці питання не надасть. Може тільки додати питань. Ось, наприклад, як 125 застарілих літаків зможуть протистояти 500 новішим?
На цю тему з'явилася додаткова інформація до роздумів. Кілька днів тому в Польщі під Познанню зробили посадку 24 винищувачі ВПС ЗДА, 20 F-15Е Eagle і 4 F-16, що прилетіли з Великобританії. Навіщо? Згідно Міноборони Польщі, для спільних навчань в ході яких пілоти ЗДА і Польщі зможуть практикуватися в спільних діях в рамках об'єднаних сил НАТО. Плюс для набуття додаткового досвіду в пілотуванні літаків: поляки тих, що з літерою F, а американці тих, що з буквами СУ і МІГ. Навіщо це їм? Щоб краще уявляти можливості літаків вірогідного супротивника. Чому саме зараз? Можна тільки припускати. Мабуть, простий збіг. Так само, як і візит есмінців у Чорне море.
Добре відомо, що нинішнє співвідношення сил в повітрі далеко не на користь України. По кількості літаків 1:4, та й ресурс багато хто вилітав. Отже хочеш не хочеш їх доведеться почати списувати за оцінками до 2030 року. Можна звичайно кулемет зняти і почистивши змастити, але це принципово проблему старіння авіаційної техніки не вирішить.
Цікаве вирішення цієї проблеми було запропоноване недавно одним з аналітиків Атлантичної Ради, Стефаном Бланком. Він бачить кардинальну модернізацію ВПС України за рахунок розконсервації й постачань по ленд-лізу більше 100 F-15 C/D Eagle, 6-8 літаків раннього попередження E-2C-2000 Hawkeye 8-12 заправників KC-135R, що зберігаються на пустельному складі AMARAG (309th Aerospace Maintenance and Regeneration Group) в Державі Арізона (див. світлину).
Ця техніка могла б бути поставлена в повному комплексі із спорядженням і озброєнням, що дозволило б не тільки підтримати й укріпити, але з часом і розвинути далі потенціал ВПС України. Вся ця робота може бути проведена протягом доволі короткого періоду від кількох місяців до року з хвостиком. Надалі F-15 C/D Eagle можна було б модернізувати за рахунок установки сучасного радара за принципом вживаному стосовно деяких союзників поза НАТО. В цілому така програма не дуже відрізнялася б від існуючої програми допомоги в розвитку ВМФ за рахунок розконсервації списаних кораблів. Така пропозиція несе в собі низку економічних і політичних вигод для обох сторін. Це забезпечить переозброєння ВПС ще однієї країни з радянської сфери за стандартами НАТО. Тим самим буде надана критично важлива підтримка союзникові що поодинці протистоїть перевершуючим силам потенційного супротивника. Це також принесе певну вигоду авіаційної промисловості ЗДА, яка буде зайнята відновленням і підтримкою цієї техніки. До речі цей процес вже на ходу оскільки саме за рахунок розконсервації F-15 ВПС ЗДА намагаються швидко наростити кількість винищувачів здатних нести значний боєзапас. Час покаже наскільки практичною може виявитися реалізація цього плану. А як щодо купити нові версії того ж F-15? Ну, це поки маловірогідно. Так багато як треба не купиш через високу вартість. У цінах 2019 року ці моделі йшли за більш ніж 40 млн. $ за штуку і, як всім ясно, з тих пір не подешевшали. Зрозумілі побоювання потенційних продавців зв'язані на цьому етапі співпраці з передачею нових технологій. Мабуть, де треба вважають, що стіни деяких кабінетів на київських пагорбах все ще дуже пористі і потребують звуко- й інших форм ізоляції. Було б наївно сподіватися, що режим «no-fly» відносно бойової авіації, чинний на сході України в цей час, збережеться у разі великомасштабного конфлікту. Питання в тому чи неминучий такий конфлікт найближчим часом і яку роль в його попередженні зіграють візити винищувачів до Польщі і есмінців в Чорне море? Ceterum censeo Moscovia esse delendam.
Джерело російською:
https://defence-line.org/2021/04/vvs-byt-ili-ne-byt-a-esli-byt-to-kak/
Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.
Moscovia delenda est!!!
Смерть російськім окупантам, їхнім запроданцям та посіпакам. Слава Нації!
Коментарі
Дописати коментар