Гелікоптер над Марсом. Відео NASA.

Сьогодні стало відомо про те, що міні-гелікоптер Ingenuity Mars, який був доставлений на поверхню Марса у складі місії Perseverance, зробив свій перший, тестовий політ. Насправді, це був підйом, розворот навколо вертикальної осі й посадка…

Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.

Moscovia delenda est!!!

*

Тим самим була експериментально доведена можливість функціонування такого транспортного засобу в атмосфері Марса.

https://www.youtube.com/watch?v=QAwic1tDfi4

https://www.youtube.com/watch?v=uglm_cxhmZY

Можливо, це може показатися не казна-яким досягненням, але тут треба розуміти, в яких умовах доводиться функціонувати апарату і тоді все встане на місце. Якщо взяти аналогії з гелікоптерами, які літають в земній атмосфері, то у них дуже низька стеля. Максимум, що був досягнутий в експериментальному і спеціально підготовленому польоті, склав 12+ кілометрів. Але це не та висота, на якій гелікоптер може виконувати ті функції, для яких він і був створений.

Максимальна комерційна висота польоту сучасних гелікоптерів від 5 до 6 кілометрів. Знову ж таки це є максимальною висотою, а насправді, гелікоптери працюють на висотах удвічі, втричі меншими. Уявити собі політ гелікоптера на висоті в 15, а то й 20 км нереально. Атмосфера стає вже дуже розрідженою і пропелери просто не можуть створити підйомної сили, достатньої для функціонування на цій висоті. Тому на таких висотах літають лише ракети або реактивні літаки.

Ну а щільність атмосфери Марса біля його поверхні, приблизно така як щільність атмосфери Землі на висоті в 35 кілометрів. І щоб ситуація була зрозуміла остаточно, діапазон температур біля поверхні Марса складає мінус 20 -  мінус 80 градусів за Цельсієм. Мені доводилося на собі випробовувати температуру мінус 56-58 градусів і можу сказати, що багато звичайних матеріалів при такій температурі втрачають свої властивості й стають крихкими. Що з ними відбувається при нижчих температурах, можна тільки уявити.

І ось в цих умовах Ingenuity полетів. Так це невеликий, вагою трохи більше кілограм апарат, але він повинен був показати, що на Марсе можна рухатися не тільки за допомогою колісного транспорту, але і шляхом польоту в атмосфері. Поки машинка не робила якихось складних еволюцій, але як тільки вона почне виконувати свою програму, відразу ж буде залучена її бортова обчислювальна система, оскільки вручну керувати машиною не вийде, бо сигнал від Марса і назад йде дуже довго, щоб ефективно керувати польотом. Це означає, що в цьому кілограмі поміщена обчислювальна машина з штучним інтелектом, яка оперативно керуватиме польотом в межах заданої місії.

Загалом, сьогодні відбулася видатна подія і вона говорить про те, що зараз активно випробовується все те, що зможе використовувати людина, прибула на планету з тривалою місією. Зокрема, вже зараз треба визначатися з тим, які види транспорту будуть доступні на поверхні планети. Звідси випливає, що підготовка до висадки на Марс і більш того початок створення марсіанської бази йде серйозно і повним ходом. І все це безумовно має якусь об'єктивну причину, глобального масштабу. Сподіватимемося, що ця причина все ж таки із знаком плюс, а не інакше.

Ну а поки чекатимемо дивовижні кадри, зняті бортовою камерою Коптера. Одна з них направлена строго вертикально вниз і заголовна світлина зроблена саме нею, коли вона зафіксувала на поверхні планети тінь від апарату, що летить. А друга даватиме оглядову картину, яку ще ніхто не бачив. Схоже на те, що саме це ми побачимо вже під час наступного польоту. Загалом, в цікавий час ми живемо і напевно нам позаздрили б багато поколінь людей, що не дожили до цього дня. Отже бережіть себе, попереду багато цікавого. Ceterum censeo Moscovia esse delendam.

Джерело російською:

https://defence-line.org/2021/04/vertolet-nad-marsom/

Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.

Moscovia delenda est!!!

Смерть російськім окупантам, їхнім запроданцям та посіпакам. Слава Нації!

 

 

 

 

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Порядок відновлено. З Трампом все зрозуміло. Байден затверджений (Частина 2). Відео штурму Капітолію: «Смелєє, смєлєє… бистрєє, бистрєє…»

Між рядків

Гіперзвуковий всепогодний ударний ракетоносець