Космічний четвер (Частина 1)

В четвер через три дні після вдалої посадки на плавучу платформу, сама платформа і рекордний прискорювач Falcon 9 B1051 повернулися в порт Канаверал, щоб піти далі за рекордний, десятий запуск…

Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.

Moscovia delenda est!!!

*

Прискорювач поїхав на підготовку до свого вже одинадцятого старту. І тепер наступною метою SpaceX є сто стартів і посадок на один прискорювач. Зараз компанія має два прискорювачі, у яких на рахунку за 30 місяців 19  стартів. Власне кажучи, вони показали, що навіть не дуже великий парк ракет SpaceX, при нинішніх технологіях міжпольотної підготовки, здатний забезпечити практично всі потреби клієнтів, охочих виводити корисне навантаження на орбіту Землі.

Причому, це навантаження може бути самої різної властивості, від крупних військових супутників до дрібних, розроблених університетами, але на додаток до власних супутників зв'язку. Тільки два ці прискорювача змогли вивести на орбіту 260 метричних тонн корисного навантаження. І загалом, велика частина з цієї кількості є власними супутниками, що виводяться за програмою Starlink.


Навіть з тією кількістю прискорювачів, які має в своєму розпорядженні компанія, просто регулюючи частоту запусків власних супутників, SpaceX вже здатна покрити велику частину існуючих запитів на орбітальні старти. І ці можливості тільки розширюються, оскільки і Пентагон, і НАСА вже зняли свої вимоги на те, щоб їхні вантажі виводилися неодмінно новими прискорювачами. Навіть пілотовані програми тепер можна виконувати на прискорювачах, що вже були в роботі.

Але звичайно ж, така «скорострільність» і вдосконалення технологій забезпечуються не тільки інвестиціями, які SpaceX легко залучає при необхідності, але поступово починає запускатися в роботу орбітальне угрупування власних супутників зв'язку. Так, ще з жовтня відомо про те, що досягнута угода про використання каналів супутникового зв'язку для забезпечення хмарних сервісів компанії Microsoft.

Приблизно в цей же час пройшла інформація про те, що і Пентагон зацікавився використанням каналами зв'язку Starlink, але із зрозумілих причин параметри цієї домовленості закриті. І ось вчора, в четвер, стало відомо про те, що Google теж вирішила підключити свої хмарні сервіси до системи Starlink. Параметри угод невідомі, та зате відоме те, що така співпраця приведе і до зворотного ефекту, тобто Starlink матиме можливість використовувати наземну інфраструктуру тієї ж Google для розширення власної інфраструктури. Безумовно, що така співпраця буде вигідна обом гігантам. З одного боку, Google або Microsoft своїми хмарними сервісами і насамперед хмарними сховищами, зможуть легко і швидко дотягнутися до своїх клієнтів там, де фізично відсутні канали високошвидкісного зв'язку, коли це є вкрай критично, ну а SpaceX отримує готову наземну інфраструктуру, яка забезпечуватиме наземну частину системи Starlink, що безумовно позначиться на швидкості комерціалізації. Ceterum censeo Moscovia esse delendam.

Далі буде.

Джерело російською:

https://defence-line.org/2021/05/kosmicheskij-chetverg-chast-1/

Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.

Moscovia delenda est!!!

Смерть російськім окупантам, їхнім запроданцям та посіпакам. Слава Нації!

 

 

 

 

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Порядок відновлено. З Трампом все зрозуміло. Байден затверджений (Частина 2). Відео штурму Капітолію: «Смелєє, смєлєє… бистрєє, бистрєє…»

Між рядків

Гіперзвуковий всепогодний ударний ракетоносець