Про свободу судноплавства (Частина 1)
Напевно, слід зробити невелику післямову відносно інциденту, який намагалися влаштувати росіяни щодо британського есмінця D36 Defender біля Севастополя…
Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.
Moscovia delenda est!!!
*
Адже як не крути, а подія ця була вельми неординарною і росіян трясло і ковбасило так, як цього не було вже давно. Але для цього слід відступити на крок назад, щоб зрозуміти сенс цього заходу.
Насправді, цей есмінець входить в ордер авіаносної групи королівського флоту, яка зараз рухається у бік східної частини Тихого океану. Будь-які міркування на тему того, що біля Севастополя робив Defender, треба починати з тієї самої авіаносної групи. На сьогодні, два авіаносці британського флоту «Королева Єлизавета» і «Принц Уельський» є найновішими кораблями такого класу на Заході. Британія має власну школу і традиції будівництва авіаносців, і за великим рахунком, саме вона є основоположником авіаносного флоту і вже тим більше його бойового застосування.
Скажімо так, концепція британського авіаносця дуже сильно відрізняється від того, що будує ЗДА. У чомусь американці перевершують англійців, а в чомусь – навпаки. У будь-якому випадку, ці двійко авіаносців є осереддям військових технологій, частина з яких більше ніде не зустрічається. Просто нагадаємо, що до останнього часу Корпус Морської Піхоти ЗДА використовував британські літаки Сі Харрієр, які англійці розробили для власного флоту і ті мають можливість вертикального зльоту і посадки. Ніхто більше не зміг серійно випускати подібні машини, щоб застосовувати їх в бою.
І ось зараз тільки на цих авіаносцях можуть базуватися літаки п'ятого покоління F-35B з укороченим стартом і вертикальною посадкою. Вони пройшли відповідні випробування і отримали сертифікати на роботу з цими літаками. Це при тому, що ЗДА ще не сертифікували свої кораблі для роботи ані з F-35B, ані з F-35С палубною версією літака, здатного запускатися електромагнітними катапультами. Поки йдуть інтенсивні випробування, британці вже можуть використовувати авіакрило новітніх літаків по-бойовому.
І ось така авіаносна група рухається зараз до берегів Китаю, де різко загострилася ситуація після недвозначних дій Китаю, які демонструють підготовку до вторгнення на Тайвань. У Британії є своя мотивація приєднатися до американців, які вже направили свій флот в цей район. Китай грубо порушив угоду з Британією по Гонконгу і по суті анексував його, хоча за умовами договору про передачу Гонконгу, він повинен був зберігати самоврядування чверть століття і повна юрисдикція Китаю повинні були відбутися саме в цей термін. По суті, це був плювок Пекіна у бік Лондона, а там мають хорошу пам'ять і уміють грати в довгу.
Що цікаво, авіакрило палубної авіації на британському авіаносці складається з літаків F-35B Корпусу Морської Піхоти ЗДА. Отже там змішаний екіпаж і англійці везуть американських льотчиків до місця подій просто тому, що самі американці поки не мають такої можливості. Але й американці, й англійці мають ще одну глобальну і стратегічну мету, яку загалом і не приховують. Йдеться про практичне забезпечення свободи судноплавства в міжнародних водах Світового океану. Власне кажучи, такі завдання можуть виконувати виключно морські, світові держави і ось Британія, беручи участь в цій операції, підвищує свій статус, активно працюючи з американцями. Ceterum censeo Moscovia esse delendam.
Далі буде.
Джерело російською:
https://defence-line.org/2021/06/o-svobode-sudoxodstva-chast-1/
Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.
Moscovia delenda est!!!
Смерть російськім окупантам, їхнім запроданцям та посіпакам. Слава Нації!
Коментарі
Дописати коментар