Дуже великі «човни» (Частина 2)

Лінкор Бісмарк

Тут варто пригадати ще один момент, який відноситься до того ж періоду. Американці мали свою лінійку лінкорів класу Айова по водотоннажності близькі до дойчського Бісмарку – 52  тис. тонн. Але в 1940 році почали будувати новий клас лінкорів «Монтана». Американці розуміли неминучість протистояння з японцями на морі і готували лінкор, водотоннажністю 70 тис тонн, а це означає, що повинен був вийти однокласник Ямато…

Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.

Moscovia delenda est!!!

*

Ця програма була запущена у в 1940 році, але вже через рік, після нападу на Перл Харбор, концепція змінилася і стало зрозуміло, що без лінкорів воювати на морі можна, а ось без авіаносців, вже ні. І тому програма була зупинена, а ресурси переправлені на будівництво інших класів кораблів і насамперед авіаносців. У результаті, Ямато так і не встиг повоювати і був втоплений. Бісмарк був знищений майже відразу, як тільки вийшов в свій перший бойовий похід.

Тірпіц довелося ховати в норвезьких фйордах, щоб його не спіткала доля Бісмарка і по суті, його не вдалося використовувати за призначенням. Врешті-решт, він теж був втоплений.

Але дойчі не були б дойчами, якби не планували і навіть не почали здійснювати програму створення найпотужніших у світі лінкорів. Просто округлятимемо водотоннажність актуальної лінійки авіаносців ВМФ ЗДА до 100 тис. тонн і подивимося на те, що планували Крігсмаріне в той же час, як американці планували свої лінкори «Монтана» в 70 тис. тонн водотоннажністю.

Лінкор Монтана

У 1937 році почалося проектування лінійки суперлінкорів класу «Н».  Всього серія повинна була включати шість кораблів і що цікаво, планувалося випускати кожен наступний корабель з більшою водотоннажністю ніж попередній. Тобто, при їхньому будівництві повинні були використовуватися приблизно ті ж самі вузли і агрегати, але все повинно було масштабуватися, залежно від водотоннажності наступного корабля.

Програма була розрахована з дойчською педантичністю і будівництво одного корабля повинне було займати не більше 50 місяців, а вся програма будівництва серії лінкорів, повинна була реалізуватися до 1944 року. До речі, цей рік дуже часто згадується як термін прийняття на нових систем озброєнь. Тобто, ще до вступу Дойчланду до війни на цей рік будувалися якісь особливі плани, оскільки в 2044 році потужність дойчських збройних сил повинна була вийти на свій пік.

Цілком можливо, що бійка на континенті пішла не зовсім так, як це планувалося спочатку і якщо пригадати записи в щоденниках Гальдера, Дойчланд не дуже вірив в те, що Англія і Франція реально влізуть в бійку за Польщу. Але ті таки оголосили війну і Хітлер пішов ва-банк. Але якщо припустити, що Англія і Франція промовчали б так, як зробили це після аншлюсу Австрії, який по суті був анексією, оскільки спочатку Австрія готувалася воювати з Дойчландом. У Берліні вважали, що Париж і Лондон утримаються від втручання при захоплення Польщі приблизно так, як і після анексії Чехословаччини. Ceterum censeo Moscovia esse delendam.

Далі буде.

Джерело російською:

https://defence-line.org/2021/03/ochen-bolshie-lodki-chast-2/

Частина – 1:

https://vasylfedorivzaporizhzhya.blogspot.com/2021/03/1_33.html

Росія є Абсолютним Злом, яке треба негайно знищити.

Moscovia delenda est!!!

Смерть російськім окупантам, їхнім запроданцям та посіпакам. Слава Нації!

 

 

 

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Порядок відновлено. З Трампом все зрозуміло. Байден затверджений (Частина 2). Відео штурму Капітолію: «Смелєє, смєлєє… бистрєє, бистрєє…»

Між рядків

Гіперзвуковий всепогодний ударний ракетоносець